• Mindaugo g. 27, Vilnius
  • + 370 699 77177

Kai sutemose žaidžia šviesa…

Saulės šviesa, džiuginusi mūsų akis visą dieną, galiausiai ištirpsta vakaro sutemose. Tamsiuoju metų periodu, kai temsta anksti, apsieiti be šviesos šaltinio sudėtinga ir namuose, ir kieme. Lauko šviestuvai ar žaismingai šviečiantys elementai ne tik suteikia jaukumo mūsų aplinkai, bet ir leidžia pasijusti saugiau.

Erdvės valdymas šviesa

Patalpų arba atvirų erdvių emociniam ir tūriniam suvokimui labai didelę įtaką turi apšvietimo sprendimai. Būdami vienaip ar kitaip apšviestoje aplinkoje, galime pasakyti, kaip joje jaučiamės. Teisingas apšvietimas gali padėti tinkamai suvaldyti erdvės pojūtį – tuomet ir jausimės komfortiškai. Svarbu žinoti planuojamos apšviesti erdvės paskirtį, funkcijas.

Vienoks apšvietimas reikalingas geram bendram matomumui, kitoks – kai norime aiškaus vaizdo darbinėje zonoje, dar kitoks – kai stengiamės išryškinti, apšviesti konkretų objektą. Apšvietimo pagalba galime net koreguoti erdvės tūrį – jį padidinti, pailginti, paaukštinti arba sumažinti. Panašūs aplinkos modeliavimai galimi ne tik planuojant vidaus patalpų, bet ir atvirų kiemo erdvių apšvietimą.

Šviestuvai - baldai du viename.

Planuojant kiemo apšvietimą ypač svarbu nustatyti zonas, kuriose bus reikalingas funkcinis apšvietimas, bei vietas, kur norėsime dekoratyvaus apšvietimo. Takelių, įėjimų, pasisėdėjimo zonose svarbu, kad šviesos būtų pakankamai, bet ji neakintų nei Jūsų pačių, nei kaimynų. Kiemo akcentų – skulptūrų, gėlynų, medžių pašvietimui – reikalingas jau kitoks apšvietimas. Čia reikės tinkamo šviesos sklaidos kampo, taip pat pagal konkretų objektą parinktos skleidžiamos šviesos spalvos. Atskiras specialus apšvietimas gali būti taikomas ir jūsų saugumui garantuoti.

Svyruojantys lauko toršerai.

Teisingo apšvietimo planavimas nėra paprasta užduotis, taigi geriausia pasitelkti į pagalbą specialistus – jie ir patars, ir parekomenduos, kas labiausiai tinka konkrečioje situacijoje.

Šviečiantys objektai suteikia žaismingumo

Daugelį šviestuvų, kuriuos buvome įpratę matyti tik namuose, dabartinių ištobulintų technologijų dėka galime pamatyti jau ir kieme. Tai ir toršerai, ir kabamieji sietynai, taip pat įvairiausių tūrių ir struktūrų šviestuvai, šviečiančios geometrinės formos. Kartais šviestuvais tampa ir kitokios paskirties funkciniai objektai – vazonai, suolai, stalai. Kiemo šviestuvai gali būti panašūs į stilizuotus objektus iš gamtos – krūmus, varveklius, akmenis, vandens lašus ir pan.

Pateikiame keletą įdomesnių lauko šviestuvų – gal kaip tik tokio jums šiuo metu labiausiai ir trūksta...

Mobilieji šviestuvai suteikia galimybę kurti įvairius apšvietimo scenarijus.

Elektros lemputės virto šviestuvais.